Донецьк Інформ

Податковий контроль за торговельною діяльністю через мережу Інтернет: виявлені порушення

Податковий контроль за торговельною діяльністю через мережу Інтернет: виявлені порушення
308378 ПЕРЕГЛЯДІВ

ГУ ДПС у Черкаській області повідомляє, що управлінням податкового аудиту на постійній основі здійснюються активні заходи податкового контролю суб’єктів господарювання в частині виявлення порушень порядку проведення розрахунків при провадженні діяльності через мережу Інтернет.

Так, із початку січня 2024 року управлінням податкового аудиту та управлінням оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Черкаській області під час проведення контрольно-перевірочних заходів виявлено непоодинокі факти порушення податкового законодавства,  а саме – провадження діяльності через мережу Інтернет без державної реєстрації.

За результатами перевірок на порушників складено 8 протоколів про адміністративні правопорушення на підставі статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, що санкція 164 статті Кодексу за діяльність громадян без державної реєстрації передбачає адміністративну відповідальність до 85 тисяч гривень з конфіскацією грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої за рішенням суду.

Звертаємо особливу увагу платників податків та громадян на необхідності реєстрації суб’єктами господарювання у випадку здійснення системної господарської діяльності з продажу товарів (надання послуг), оскільки державна реєстрація суб’єктів господарювання – обов’язкова та базова умова здійснення усіх видів підприємницької діяльності.

Враховуючи викладене та із метою попередження настання негативних наслідків у майбутньому ДПС наголошує на необхідності неухильного дотримання вимог чинного законодавства.

Крім того, нагадуємо, що повідомити ДПС про незаконну господарську діяльність (торгівля без державної реєстрації, без застосування РРО, без наявності відповідних ліцензій тощо) можна через чат-бот «StopViolationBot» у месенджері «Telegram».

Мої відео