Донецьк Інформ

Політика НАТО щодо жінок, миру і безпеки

Політика НАТО щодо жінок, миру і безпеки
348129 ПЕРЕГЛЯДІВ
18 – 19 січня 2024 року стали визначними днями для НАТО та всього світу вцілому.

Адже було проведено перше обговорення з представниками громадянського суспільства з питань оновлення політики щодо жінок, миру і безпеки з урахуванням українського майбутнього.
Ця подія відбулася в рамках першого засідання нової Дорадчої панелі громадянського суспільства (CSAP) з питань жінок, миру і безпеки.
Спеціальна представниця Генерального секретаря з питань WPS (Women, Peace, and Security) Ірен Феллін очолила це історичне засідання, що відбулося в рамках заходів, спрямованих на підтримку ґендерної рівності та забезпечення активної участі жінок у процесах миру та безпеки.

Основними питаннями обговорення стали:
* роль жінок у Миротворчих Операціях, а саме розуміння та визначення ролі жінок у миротворчих місіях, зокрема, їхнього внеску в урегулювання конфліктів.
* забезпечення ґендерної рівності, що передбачає розробку стратегій та заходів для забезпечення рівних можливостей та прав для чоловіків і жінок в сфері безпеки та оборони. Це питання є вкрай важливим для України, яка наразі стоїть перед складними геополітичними викликами та може здобути вагому перевагу завдяки активній участі жінок у справах безпеки, які готові відстоювати національну безпеку.
* захист жінок в конфліктних зонах, а це означає визначення ефективних методів захисту прав жінок та дівчат у зоні конфліктів та надання їм необхідної підтримки.
* ґендерна свідомість в роботі НАТО - це впровадження політики, спрямованої на підвищення ґендерної свідомості та врахування ґендерної перспективи в рішеннях НАТО.

Це засідання стало важливим кроком до реалізації цілей ґендерної рівності в контексті міжнародної безпеки.
Рішення та рекомендації, винесені на обговорення, є важливим етапом у формуванні нових стратегій та політик НАТО, спрямованих на створення безпечнішого та рівноправного світу.
Очікується, що оновлена політика буде прийнята на саміті НАТО у 2025 році.
Мої відео